Mike Fojtík a přátelé

Mike Fojtík a Přátelé

Miroslav Mike Fojtík, účastník všech ostravských Folkových kolotočů, z nichž tři ročníky zahajoval svou písní Ostrava, a také účastník spanilých výprav Moravský folk v Lucerně (spolu s Karlem Plíhalem, Pavlem Dobešem, Josefem Streichlem a Jarkem Nohavicou), se v dubnu 2016 rozhodl po pětadvaceti letech vrátit zpět na hudební scénu.

Ke spolupráci přizval známé moravské muzikanty Martina Reka a Karla Pecha z Bandabandu a Petra Šimíčka z PJ Harvey Tribute, skupinu doplnila rytmikou Terezka Reková. A návrat to byl velkolepý. Jen v loňském roce 2017 získala skupina 3. místo na celostátní Portě a hned třemi hlavními cenami ji ohodnotila porota i na Mohelnickém dostavníku. V zápětí získali opět vokální ocenění na Vrabci v Karviné. Česko reprezentoval Mike Fojtík také na country festivalu v polské Wisłe.

Na jaře 2017 proběhlo natáčení živého CD Žiju v papírové loďce ve vyprodaném klubu Parník, kde jej v prosinci téhož roku kapela v opět vyprodaném Parníku i pokřtila. Kmotry desky se stali: francouzská zpěvačka Céline Bossu, rodačka z Lyonu, která již několik let žije v Česku, Milan Kaplan, nestor folkové a country music na Ostravsku a organizátor Folkových kolotočů, a Jarka Gembalová.

…několik odkazů…

http://bandzone.cz/mikefojtikapratele

https://www.facebook.com/MikeFojtikaPratele/

https://youtu.be/lY8VD91pX_w?list=PLt9osMZydyn-OBVN98GHCMHhpV5iSjWJf

https://www.youtube.com/watch?v=yG_Cd9x-r3E

https://youtu.be/aZmQfpmojK4

https://www.youtube.com/watch?v=F0avGyOoE_A

V případě zájmu, nebo pro další informace nás kontaktujte.